KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

KSÜ, Rehber Öğretmenlere Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi-08.08.2018

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), üniversite adayları için tercih günlerinin başlamasıyla Kahramanmaraş’ta eğitim veren okul yöneticileri ve rehber öğretmenlerle bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı düzenledi.

 

KSÜ Merkez Kafeteryada gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını KSÜ Rektör Prof. Dr. Niyazi Can yaptı. Rektör Can, “Bizler üniversite yönetimi olarak siz değerli öğretmenlerle birlikte Kahramanmaraş’ta eğitimin kalitesini artırmayı hedefliyoruz. Bu amaçla üniversitemizin tercih edilebilir bir üniversite olması için hep birlikte çaba sarf etmemiz gerekiyor.” dedi.

 

Üniversitemizde gerçekleştirilen uluslararası projeler, kongreler ve eğitim kalitesi hakkında bilgilendirme yapan Rektör Can, “Bu yıl Diş Hekimliği Fakültemize 60 öğrenci alınacak. Yine önemli bir gelişme olan Sağlık Bilimleri Yüksekokulumuz Sağlık Bilimleri Fakültesi oldu. Mühendislik ve Mimarlık, Ziraat, Tıp Fakültemiz ve diğer fakültelerimiz kendi alanlarında önemli projeler geliştirmeye devam ediyor. Bunun yanında eğitimde günümüzün ihtiyacı olan çocuk üniversitesini kuruyoruz. Yapacağımız çalışmalarla üniversitemizin devlet üniversiteleri arasındaki sıralamasını yükseltmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda üniversitemizin teknolojik, fiziki ve akademik alt yapısı her geçen gün gelişmektedir.” diye konuştu.

 

“Öğrencileri yetiştiren ve üniversiteyi kazanmalarında emeği geçen siz değerli öğretmenlerimizle bir araya gelmekten mutluluk duymaktayım. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” diyen Rektör Can, üniversite olarak 7-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında aday öğrencilere tanıtım ve bilgilendirme için tercih merkezlerinde bulunacaklarını ifade etti.

 

Eğitim Fakültesi Dekanlığına yeni atanan Prof. Dr. Nail Yıldırım ise Kahramanmaraşlı öğrencilerin neden KSÜ’yü tercih etmeleri gerektiğinden bahsederek Eğitim Fakültesi ve Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle daha kaliteli eğitimci yetiştirmek için teori uygulama bütünlüğü içerisinde yeni bir model uygulayacaklarının müjdesini verdi.

 

Öğrenci İşleri Daire Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Alpaslan Alkış da üniversitemizde eğitim öğretim faaliyetleri ve öğrenci imkanları hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.