KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Orman Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Hasan Serin Atandı-07.01.2019

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Orman Fakültesi Dekanlığına Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Serin atandı.

Orman Fakültesi Dekanlık Makamında gerçekleştirilen devir teslim töreninde konuşan üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can,  üniversitemizin ilk kurulan fakülteleri arasında yer alan Orman Fakültesinin 26 yıllık tecrübesiyle bilim dünyasında önemli başarılara imza attığını söyledi.

Orman Fakültesinin başarılarını takdirle karşıladıklarını belirten Rektör Can, “Kalitenin sınırı yoktur. Her zaman en iyinin en kalitelinin arayışı içerisinde olmalıyız. Bizlerin akademisyenler olarak asıl görevi eğitim, bilim ve teknolojide üniversitemizi, şehrimizi ve ülkemizi hak ettiği noktalara taşımaktır. Bizim insanımız her şeyin en güzelini hak ediyor. Bizlere bu asli vazifemizin yanı sıra tevdi edilen idari görevlerimizi de layığı ile ifa ederek bayrağı daha ileriye taşımanın gayreti içerisinde olmalıyız. Üniversitemiz ve fakültemizin bugünlere gelmesinde katkı sunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Orman Fakültesine yaptığı katkılar için Prof. Dr. Fatih Mengeloğlu’na teşekkür eden Rektör Can, Mengeloğlu’nun tecrübelerinden faydalanmaya devam edeceklerini söyledi. Rektör Can, dekanlık görevine atanan Prof. Dr. Hasan Serin’e de yeni görevinde başarı dileklerini ifade etti.

Orman Fakültesi Dekanlık görevine kendisini layık gören Rektör Can’a şükranlarını ifade eden Prof. Dr. Hasan Serin ise fakültede yürütülen kaliteli eğitim ve bilim faaliyetlerinin daha da geliştirilmesi için özveriyle çalışacaklarını belirtti.