KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Rektör Can, Şehit Erol Olçok AİHL Tübitak Bilim Fuarı’na Katıldı-12.06.2019

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi (AİHL) öğrencilerince Tübitak 4006 projesi kapsamında hazırlanan materyallerin sergilendiği bilim fuarına katıldı.

Sergiyi gezerek öğrencilerden bilgi alan Rektör Can, merak etmenin, bilimsel düşüncenin, üretmenin, proje geliştirmenin öneminden bahsetti.

Üniversitemizin gelecekteki öğrencilerinin buralardan geleceğinin bilinmesi gerektiğini ifade eden ve bu tür fuarların gelecek dönemlerde üniversitemize daha büyük projeler için zemin hazırlayacağını dile getiren Rektör Can projeye emeği geçen öğrencileri, hocaları ve yöneticileri kutladı.

Bilim fuarına ilişkin bilgiler veren Şehit Erol Olçok AİHL müdürü Hacı Muharrem Dilipak, fuarda 30 öğretmen rehberliğinde 100 öğrencinin 52 projesinin sergilendiğini söyledi.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can ve Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen'in katılımıyla gerçekleştirilen fuarda araştırma ve tasarım üzerine hazırlanan projeler yer aldı. Törende ayrıca, yöresel hedik ve paça suyuna batırılmış tarhana çorbası tanıtıldı.