KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Rektör Can, Araştırma Görevlileri ile Tanışma ve İstişare Toplantısında Bir Araya Geldi-11.07.2019

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, üniversitenin farklı birimlerinde görev yapan araştırma görevlileri ile bir araya geldi.

Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen tanışma ve istişare toplantısında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı ve Personel Daire Başkanı Beytullah Mirzaoğlu da hazır bulundu.

Üniversitemizde kaliteyi arttırmak için nitelikli personel istihdamına önem verdiklerini ifade eden Rektör Can, araştırma görevlilerine kendilerini geliştirerek çok çalışmaları tavsiyesinde bulundu. “Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olmayı hedefliyoruz. Bunun için gerekli fiziki altyapı, yetişmiş insan gücü, azim ve kararlılığa sahibiz.” diyen Rektör Can, “Bu hedefe ulaşmak için üreten, çalışan ve idealleri olan personellere ihtiyaç var. Sizlerden beklentimiz ülkemiz ve şehrimizin sorunlarına çözüm olabilecek projelere imza atmanızdır. Bu kapsamda yürütülen çalışmalara üniversite olarak mevcut desteklere ek özel destekler sağlıyoruz. Tek önceliğiniz akademik ilerleme olmasın, kendinizi geliştirin ve hayatın her kademesinde katma değer ortaya koyan bilim insanları olarak ülkemize ve milletimize hizmet edin.” şeklinde konuştu.

Araştırma görevlileri ile tek tek sohbet ederek talep ve önerilerini dinleyen Rektör Can, üniversitemizi en iyi şekilde tanıtmak ve hak ettiği noktalara taşımak için çaba göstermeleri ve bilimsel çalışmalara ek olarak kültürel ve sosyal etkinliklerin içerisinde yer almaları tavsiyelerinde bulundu.

Üniversitemiz bünyesinde kurulan Proje Geliştirme ve Koordinasyon Birimi hakkında katılımcıları bilgilendiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı ise “Proje fikirlerinizi Proje Geliştirme ve Koordinasyon Birimi ile paylaşın, üniversite yönetimi olarak projelerinize destek vermeye hazırız.” diye konuştu.

Rektör Can ve Rektör Yardımcısı Saltalı, toplantının son bölümünde araştırma görevlilerinin taleplerini dinleyerek sorularını cevaplandırdılar.