KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Üniversitemiz Öğretim Görevlisi Dr. Rabia Demir BASE 2019 Seçkisinde 3 Çalışmasıyla Yer Alacak-04.10.2019

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Rabia Demir, 14-17 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’da üçüncüsü gerçekleşecek olan BASE seçkisinde 3 çalışmayla yer alacak.

73 üniversiteden gelen 1570 başvuru arasından 30 üniversiteden 105 yani lisans olmak üzere yüksek lisans ve doktora mezunlarına ait 119 yapıt sergiye katılmaya hak kazanırken, BASE sergisinde Öğr. Gör. Dr. Rabia Demir, kitap üzerine kolaj ve karışık teknik malzeme ile yapılmış olan “Babaya Mektup”, “F. Kafka” ve “O. Atay’a Saygı” çalışmaları ile yer alacak.

Sanat yazarı, akademisyen ve AICA Türkiye (Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği) Yönetim Kurulu üyesi olan Derya Yücel’in küratörlüğünü yürüttüğü BASE’in seçici kurulunda ise Antonio Cosentino, Azra Tüzünoğlu, Cengiz Tekin, Derya Yücel, Elif Uras, Kezban Arca Batıbeki, Lalin Akalan, Marcus Graf, Merih Akoğul, Mustafa Taviloğlu, Nazlı Pektaş, Osman Dinç, Sabiha Kurtulmuş, Selman Bilal, Şakir Gökçebağ, Tankut Aykut, Tomur Atagök ve Vahit Tuna bulunuyor.

BASE Türkiye’deki ilk kolektif Güzel Sanatlar Fakülteleri Yüksek Lisans ve Doktora mezunlar sergisi. Türkiye genelinde tüm Güzel Sanatlar Fakültelerinin resim, heykel, fotoğraf ve video, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, baskı sanatları, cam ve seramik bölümlerinden yeni mezun öğrencilerin çalışmalarını aynı çatı altında bir araya getiriyor.

Yeni mezun sanatçı adaylarını kamu, sanat sektörü, yaratıcı endüstriler ve medya ile buluşturmayı hedefleyen BASE, mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde onlara destek olmayı, kariyerlerine bir ivme ve yön kazandırmayı amaçlıyor. Türkiye’nin gelecek sanatçı nesline ışık tutacak olan BASE, aynı zamanda galeri, koleksiyonerler, sanatseverlerin ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olma misyonu taşıyor.