KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Rektör Can, ‘Sektörel Eşleşmeler: Ayakkabıcılık Sektörü’ Paneline Katıldı-20.01.2020

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) tarafından ‘Sektörel Eşleşmeler’ projesi kapsamında gerçekleştirilen Kahramanmaraş’ın ayakkabıcılık sektöründeki konumunun masaya yatırıldığı programa katıldı.

 

Vali Yardımcısı Halil Avşar, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, KMTSO Başkanı Serdar Zabun ve çok sayıda sektör temsilcisinin katılımıyla KMTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen programda Ziylan Şirketler Grubu (FLO) Genel Koordinatörü Mehmet Büyükekşi ve Beauty Omelette Markası kurucusu Nur Bilen Yavuzer’in konuşmacı olarak yer aldı.

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, KMTSO Başkanı Serdar Zabun, FLO Mağazacılık Tedarik Operasyonları Direktörü Mahmut Bekereci ve Kahramanmaraş Kunduracılar Odası Başkanı Ali Köfte’nin açılış konuşması yaptığı programda ayakkabıcılık sektörü ve Kahramanmaraş’ın sektördeki konumuna ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

 

Açılış konuşmalarının ardından panel bölümüne geçildi. Ziylan Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Mehmet Büyükekşi ve Beauty Omelette Markası kurucusu Nur Bilen Yavuzer, sektörle ilgili deneyimlerini katılımcılarla paylaştılar. Ayakkabıcılık sektörünün geçmişten bugüne geldiği nokta, çağın gereklerine uygun olarak ar-ge, markalaşma, tasarım ve yazılımın önemi, küçük işletmelerin büyüme stratejileri, dünya ile rekabet gibi konuların masaya yatırıldığı panelde konuşmacılar, sektör yatırımcılarına ve çalışanlarına yönelik tavsiyelerde bulunarak katılımcıların sorularını cevapladılar.

 

Kahramanmaraşlı firmaların ürettiği ayakkabıların da sergilendiği programda Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi bünyesinde ayakkabıcılık ile ilgili ön lisans ya da lisans programlarının açılabileceği üzerinde panelistler ve sektör temsilcileriyle istişarelerde bulunduklarını ifade etti.