KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Ek Ders Ücret Formları Hakkında Duyuru-27.04.2020

Kağıt çıktı sarfiyatını azaltmak ve imza süreçlerini hızlandırmak amacıyla, EK Ders Ücret Formu imza süreci Elektronik Belge Yönetim Sistemi üzerinden yürütülecektir. 

Üniversitemiz Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden ilgili ayın "Ek Ders Ücret Formu"  indirildikten sonra, Elektronik Belge Yönetim Sistemi(EBYS)'ndeki   EK DERS ÜCRET FORMU menüsünde yer alan "Ek Ders Ücret Formu Ekle" butonu aracılığı ile indirilen "Ek Ders Ücret Formu" seçilip yüklenerek,  formda yer alan imzacıların onayına sunulması gerekmektedir. 

Aşağıda verilen yönergeden ve video bağlantısından yardım alabilirsiniz. Net görüntü için  ayarlardan video kalitesini 720p olarak seçiniz.

1- Ek ders ücret formunu seçiniz.

2-Evrakın gönderildiği birimi seçiniz. (EBYS birimini seçmeyiniz. Örnek videomuzda EBYS birimi örnek olarak seçilmiştir. LÜTFEN İLGİLİ OLAN KENDİ BİRİMİNİZİ SEÇİNİZ. Örneğin: Önlisans dersleri için ilgili MYO Müdürlüğü,  Lisans Dersleri İçin ilgili Fakülte Dekanlığı, Yükseklisans ve Doktora Dersleri için ilgili Enstitü müdürlüğü)

3- Dosya Kodu alanında ilgili kodu seçiniz (Önlisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, vs.)(Aynı Tabloda Birden fazla grupta dersi olan hocalarımız ilgili derslerden  "lisansüstü ve  doktora dersleri tek bir tabloda ise"  hepsi için herhangi bir dosya kodunu "sadece doktora ya da sadece yüksek lisans" olarak seçebilirler.)

4- Elektronik imzası olmayan mutemet ve öğretim elemanlarının parafçı olarak seçilmesi gerekmektedir.

1.     Birinci parafçı ilgili birimin mutemeti seçilmeli(mutemet kontrol etmeden ve paraflamadan evrak imzacıları seçilmemeli), ikinci parafçı (elektronik imzası yok ise) ilgili öğretim elemanı.

2.     İmzacılar ilgili akademik birime göre imza sırası ile ana bilim dalı / bölüm başkanı, dekan/müdür olarak seçilmelidir. (Ek Ders Ücret Formunun alt kısmında yer alan imzacıların sırası ile seçim yapınız.)

5- Sağ alt kısımdaki işlemler menüsünden evrakınızı ön izleme yapıp aynı menüden “e-imza ile Onaya Sun” butonuna basarak  Ek Ders Ücret Formunu onaya sunabilirsiniz.

Önemli Not: Elektronik imzası olmayan mutemet ve öğretim elemanlarımızın ivedilikle ebys@ksu.edu.tr adresine e-posta göndererek veya EBYS birimine doğrudan müracaat ederek en kısa zamanda elektronik imza almaları gerekmektedir.

Yardım Videosu Youtube Tıklayınız


UYGULAMA "Google Drive" Yardım VİDEOSU


Elektronik imzası Java'dan kaynaklı olarak çalışmayan kullanıcılar "Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler" yolu  ile bilgisayalarındaki Java yazılımını kaldırıp işletim sistemlerine uygun olan aşağıdaki versiyonu kurabilirler. 

          


Ayrıca Bkz. EBYS YARDIM SAYFASI >>>>