Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi


Sırf Müslüman oldukları için Myanmar hükümetince insanlık dışı uygulamalarla soykırıma tabi tutulan Arakanlı Müslüman kardeşlerimizin yaşadıkları acılar yüreğimizi dağlamaktadır.

Bölgeden gelen haberler, hemen her gün kadın çocuk, genç yaşlı demeden masum sivil insanların katledildiğini, vahşetin günbegün devam ettiğini göstermektedir bizlere.

21. yüzyılın sözde ‘büyük ve uygar’ devletleri bu canice hakikatler karşısında suskunluğunu korumakta; bu vahşet, cılız birkaç kınama cümlesiyle geçiştirilmeye çalışılmaktadır.

Tarih boyunca insanlık ailesi içerisinde zulüm gören kim varsa kucağını açan necip milletimiz, bugün de Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Dünya beşten büyüktür.’ ifadesiyle aynı misyonu sürdürdüğünü tüm dünyaya ilan etmiş ve zulmün her türlüsünün karşısında taraf tutmuştur.

Yaşanan bu katliama karşı ‘Dur!’ demek, başta İslam Dünyası olmak üzere tüm dünya için insanlık ailesine bir borçtur.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Milletinin en zor dönemlerinde kıt imkanlarına rağmen yardımlarını esirgemeyen Arakan Müslümanlarının yaşadığı bu soykırımı lanetliyor, yaşanan zulümlerin bir an önce sona ermesini temenni ediyoruz.

 

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü


Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı