KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Polonya, Portekiz ve Yunanistanlı Öğretmen ve Öğrencilerden ÜSKİM’e Ziyaret-24.10.2017

Kahramanmaraş Çukurova Elektrik Anadolu Lisesinin misafirleri olarak şehrimizde bulunan Polonya, Portekiz ve Yunanistan’dan gelen öğretmen ve öğrencilerden oluşan bir grup 20 Ekim 2017 tarihinde Üniversite-Sanayi-Kamu İşbirliği Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜSKİM)’ni ziyaret etti. İngilizce Öğretmeni Zekayi Aksoy öncülüğünde Üniversitemize gelen misafirlere Dış ilişkiler Şube Müdürü Enver Orhan eşlik ederek Üniversitemiz hakkında bilgiler verdi.

Sağlık ve Gıda üzerine bir proje kapsamında şehrimizde bulunan 22’si yabancı 50 kişilik gruba ÜSKİM’de bulunan sağlık ve gıda laboratuvarları da gezdirilerek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi. ÜSKİM Ar-Ge Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Karteri de ziyaretçilere ÜSKİM hakkında genel bilgileri içeren bir sunum yaptı. ÜSKİM’in Üniversitenin ar-ge ve ür-ge çalışmalarına hizmet eden bir birimi olduğunu ifade eden Karteri, merkezden ulusal/uluslararası ar-ge projeleri olan öğretim elemanlarının faydalanabildiğini katılımcılara aktardı. 


             ÜSKİM’in üniversite-sanayi kamu işbirliğindeki fonksiyonunun yanı sıra önemli bir tanıtım yüzü olduğunu da kaydeden ÜSKİM Müdürü Doç. Dr. Mustafa Şekkeli bu tür ziyaretleri önemsediğini ifade ederek ziyaretçilere ve programda emeği geçenlere teşekkür etti.