KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

KSÜ’de ‘3. Geleneksel AFAD-DAKİK Günleri’ Etkinliği Düzenlendi-27.11.2017

12 Kasım ‘’Afet Eğitimi Hazırlık Günü’ kapsamında Kahramanmaraş Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sivil Savunma Uzmanlığı ve KSÜ Doğal Afet Arama Kurtarma İlk Yardım Öğrenci Topluluğu (DAKİK) tarafından KSÜ personel ve öğrencilerine yönelik afet bilinci oluşturmak amacıyla ‘3. Geleneksel AFAD-DAKİK Günleri’ etkinliği düzenlendi.

‘3. Geleneksel AFAD-DAKİK Günleri’ KSÜ Avşar Yerleşkesi Merkez Kafeteryada AFAD ekipleri tarafından tanıtım amaçlı stant açılmasıyla başladı. AFAD ekipleri arama ve kurtarma faaliyetlerinde kullanılan ekipman ve donanımları uygulamalı olarak tanıtırken, tanıtım standını gezen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci yetkililerden yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Etkinlikler kapsamında KSÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Konferans Salonunda AFAD Eğitim Uzmanı Mehmet Arık ve KSÜ Sivil Savunma Uzmanı Mustafa Demir tarafından personel ve öğrencilere ‘’Afet Bilinci Eğitimi’’ verildi. Eğitmenler katılımcılara afet anında nasıl hareket edeceklerini uygulamalı bir şekilde göstererek söndürme, kurtarma, koruma ve ilkyardım konularında da bilgi verdi.

‘3. Geleneksel AFAD-DAKİK Günleri’ etkinlikleri kapsamında yapılması planlanan yangın tatbikatı ise elverişsiz hava şartları münasebetiyle ileri bir tarihe ertelendi.