Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi


Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonlarında görevli akademik personele, Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliği’ne ilişkin bilgilendirme toplantısı yapıldı.

KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı ve KSÜ Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Solak yaptı. Yönetmenliğin en iyi şekilde anlaşılmasını sağlamak ve önümüzdeki dönemde yürütülecek akademik teşvik çalışmalarını sorunsuz bir şekilde yürütmek amacıyla bu toplantıyı düzenlediklerini ifade eden Rektör Yardımcısı Solak, “Herkesin emeğinin karşılığını eksiksiz alması için yönetmenlik kapsamında büyük bir titizlikle çalışmalarımızı yürütmeye devam edeceğiz. Bu noktada birim akademik başvuru ve inceleme komisyonlarımıza önemli görevler düşüyor.” diye konuştu.

Açılış konuşmasının ardından Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi ve KSÜ Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yakup Cuci tarafından 27.12.2016 tarih ve 2016/9714 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliği hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

Toplantı yapılan bilgilendirme sunumunun ardından katılımcıların sorularının cevaplandırılması ile son buldu.

 Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı