Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi


28 Aralık 2016 tarihinde vefat eden Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Mahmut Kemal Kıymık’ın ölüm yıldönümü nedeniyle anma programı düzenlendi.

KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen anma programının açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Kıllı Yaptı. Üniversitemizin kuruluşundan itibaren önemli görevlerde bulunan merhum Prof. Dr. Mahmut Kemal Kıymık’ı rahmetle anan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Kıllı, “Uzun yıllar birlikte çalıştık, çalışkan, üretken ve örnek bir insandı.” şeklinde konuştu.

Anma programına KSÜ senato üyeleri, Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri, üniversite ve meslek odasından çalışma arkadaşları ile birlikte öğrencileri katılırken, katılımcılar program kapsamında Prof. Dr. Mahmut Kemal Kıymık’la ilgili anıları yâd ederek, duygularını paylaştılar.

Anma programı kapsamında İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Arif Yücel tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Mahmut Kemal Kıymık için 7 ve 8. Dönem yönetim kurulu başkanlığını yürüttüğü Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi tarafından 28 Aralık 2017 Cuma günü Gaziantep’te ki mezarı başında da anma programı düzenlendi.
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı