KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Yurt İçi ve Yurt Dışından Konuklar Merkezimizi Ziyaret Etti-16.01.2018

Osmaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve Bosna-Hersek’ten Ülkemize gelen konuklar 11 Ocak 2018’de ÜSKİM’e bir ziyaret gerçekleştirdi.

            Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’nin de 1984 yılında mezun olduğu Osmaniye Anadolu İmam Lisesinin yönetici, öğretmen ve öğrencilerinden oluşan bir heyet Üniversitemizi ve Merkezimizi ziyaret etti. Öğrenciler Merkezimiz uzmanları eşliğinde laboratuvarlar, yürütülen projeler ve faaliyetler hakkında bilgilendirildi.

                Bosna-Hersek ile ilişkilerin güçlendirilmesi kapsamında gönüllü kültür elçiliği yapan Kahramanmaraş İl Kültür Eski Müdürü Osman Nalbant öncülüğünde Üniversitemizi ziyaret eden Bosna-Hersek’li gençlere merkezimizde de bir bilgilendirme yapıldı. Konuklara akredite laboratuvarlar, ÜSKİM’de yürütülen TÜBİTAK ve SANTEZ projeleri hakkında bilgiler verildi.

            ÜSKİM’in Kahramanmaraş’ta ve Üniversitemizde önemli bir ar-ge ve analiz merkezi ve üniversitenin dış dünyaya bakan yüzü olduğunu kaydeden ÜSKİM Müdürü Doç. Dr. Mustafa Şekkeli ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. ÜSKİM’in Üniversitemiz mensuplarına, sanayicilere ve öğrencilere hizmet vermeye devam edeceğini ifade eden Doç. Dr. Şekkeli tanıtım faaliyetlerinin aynı hızla sürdürüleceğini belirtti.