KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

KASKİ Genel Müdürlüğünden Bir Heyet ÜSKİM’i Ziyaret Etti-16.01.2018

KASKİ Genel Müdürü Mustafa Uzunlar başkanlığında Genel Müdür Yardımcısı Murat Kayıoğlu, İçme Suyu Dairesi Başkanı Fatih Arslan, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Fatih Şeker, İçme Suyu Arıtma ve Kontrol Şube Müdürü Ufuk Habib Gözler, kimyagerler Emre Gemci, Ezgi Körmen ve Büşra Kireççi Türkmen’den oluşan bir heyet 16 Ocak 2018 tarihinde Merkezimizi ziyaret etti. ÜSKİM Müdürü Doç. Dr. Mustafa Şekkeli ve ÜSKİM Yöneticileri ile ÜSKİM Toplantı salonunda test ve analizlerle yürütülebilecek ortak çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda ÜSKİM hakkında kısa bir bilgi veren Doç. Dr. Mustafa Şekkeli ÜSKİM’in 2008 yılında kurulduğu ve öğretim elemanlarının projelerine destek veren bir yapı olarak çalışmalarına devam ettiğini belirtti. 15 Milyon TL’lik bir yatırımın söz konusu olduğunu dile getiren Doç. Dr. Şekkeli Merkezin sanayi ve kamu iş birliği ayağının güçlendirilmesi gerektiğine dikkat çekerek yönetim olarak bu alana yoğunlaştıklarını ifade etti. ÜSKİM’i yüzde yüz kapasiteyle çalıştırma gayretinde olduklarını vurgulayan Şekkeli, Merkezi kamuya ve sanayiye tam olarak açma amacında olduklarını belirtti.

Toplantıda ÜSKİM Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Gökhan Ceyhan kısa bir sunum yaptı. ÜSKİM’in DPT tarafından örnek gösterildiğini ifade eden Ceyhan ÜSKİM’de 38 parametrede akredite analizler yapıldığını, baca gazı emisyon ve imisyon alanında ise tam yetki alındığını ve bu alanda Türkiye’de iki üniversiteden birinin KSÜ olduğunu ifade etti. Metal Mutfak alanında bir mükemmeliyet merkezinin kurulum sürecinin devam ettiğini kaydeden Yrd. Doç. Dr. Ceyhan KASKİ’nin ihtiyaç duyduğu test ve analizler konusunda iş birliği içerisinde olmak istediklerini belirtti.

KASKİ Genel Müdürü Mustafa Uzunlar KASKİ’nin görev ve sorumlulukları kapsamında fiziksel, kimyasal ve biyolojik analizlere ihtiyaç duyduğunu ifade ederek bu kapsamda üniversite ve ÜSKİM’le iş birliğinden memnuniyet duyacaklarını ifade etti. Toplantıda içme suyu malzemeleri, metal ve pvc malzemeler alanında analizler konusunda da görüş alışverişinde bulunularak ilgili analizler kapsamında araştırma yapılması kararlaştırıldı. “KASKİ’nin ihtiyaç duyduğu alanlarda ÜSKİM’den ciddi anlamda beklentilerimiz var” diyen KASKİ Genel Müdürü Uzunlar ÜSKİM Müdürü Doç. Dr. Mustafa Şekkeli’ye ve ÜSKİM Yöneticilerine verilen bilgiler ve sunum dolayısıyla teşekkür etti.

Analizler ve testlerle ilgili olarak ilgili yönetici ve uzmanların iletişim halinde olması temennisiyle ziyaret sona erdi.