KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

KSÜ SENATOSUNUN AFRİN OPERASYONUNU DESTEKLEME KARARI-24.01.2018

Dünyada ezilenlerin, sömürülenlerin, hor görülenlerin, katledilmeye çalışılanların sığınma yeri olan, Türk-İslam âleminin son kalesi güzel vatanımız, son yıllarda artarak devam eden bir kuşatılma politikası ile karşı karşıyadır. Genel anlamda Ortadoğu coğrafyasında yaşananlar ve yaşatılanlar, hemen sınırımızda Irak ve son olarak Suriye’de uygulanan sözde demokratikleştirme planları bunun en bariz örnekleridir. Suriye’de yaşanan son olayları, devreye konulan hain planları bertaraf etmek, devlet ve millet olarak geleceğe daha huzurlu ve mutlu bakabilmek, mazlum milletlerin sesi olmaya devam etmek, ayrıca ülkemiz için adeta bir bekâ meselesi haline gelen bu sorunu ortadan kaldırmak gerekmektedir. Yaşanan bütün bu olaylardan hareketle Devletimizin verdiği kararı uygulamak için, milletimizin göz bebeği Kahraman Ordumuz, Zeytin Dalı ismini verdiği Afrin sınır ötesi operasyonunu başlatmıştır. Türkiye, sınırlarının güvenliğini sağlamak, kendisi ve bölge için tehdit oluşturan terör örgütlerini ve terör koridorunu ortadan kaldırmak, huzur ve güveni yeniden tesis etmek, Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumak için bu önemli operasyonu yapmaktadır. Türk ordusu bu operasyonuyla bölgede barışı esas almakta, herhangi bir etnik grubu hedef almamaktadır.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi olarak, hayati önem taşıyan, milli güvenliğimizi korumak amacıyla devletimizin aldığı bu operasyon kararını gönülden destekliyoruz.Tüm dünyayı,Türk Devletinin ve Türk Milletinin teröre ve terör örgütlerine karşı yaptığı haklı mücadelede,yanında olmaya ve dik duruş sergilemeye çağırıyoruz.

KSÜ olarak, dualarımızla ve bütün gönlümüzle Devletimizin ve Kahraman Ordumuzun yanındayız. Yüce Rabbimiz Devletimizi daim, Ordumuzu muzaffer kılsın, Mehmetçiklerimizi korusun, yar ve yardımcıları olsun.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

KSÜ SENATOSU