KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

ÜSKİM’de Çevre Danışmanlığı Şirketleriyle Toplantı Yapıldı-05.02.2018

Merkezimizde Üniversite-Sanayi-Kamu işbirliği kapsamında yapılan toplantılara bir yenisi daha eklendi. Çevre Mühendisliği alanında hizmet veren danışmanlık şirketleri temsilcileriyle 01 Şubat 2018 tarihinde ÜSKİM Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Doğaçev Danışmanlık’tan Burhaneddin Bekçioğulları ve Ömer Çankaya, Afşarata Çevre Grup’tan Mustafa Afşarata ve Didem Akman, Bilçev Mühendislikten Sedef Karagöz ve Mavi Yeşil Mühendislikten Savaş Purtaş katıldı. ÜSKİM adına ise ÜSKİM Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Alaaddin Gündeş, Genel Koordinatör Yrd. Doç. Dr. Gökhan Ceyhan, Ar-Ge Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Karteri ve Sanayi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Hakan Morcalı katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ÜSKİM Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Alaaddin Gündeş, sektörün sorunları ve çözüm önerileri bağlamında bir toplantı tertip ettiklerini belirterek katılımcılara teşekkür etti. Kahramanmaraş’ta atık su ve bacada ciddi problemler olduğunu dile getiren Gündeş toplantıda yapılacak görüş alışverişiyle sorunlara çözüm üretilmesini amaçladıklarını kaydetti. Toplantıda ÜSKİM’in kuruluş amacı, yürütülen projeler ve yapılan analizler hakkında bilgiler veren Genel Koordinatör Yrd. Doç. Dr. Gökhan Ceyhan ise ÜSKİM’de 20 kişilik uzman bir ekiple çalışıldığını ifade ederek Kahramanmaraş’a ve bölgeye ar-ge faaliyetleri ve analizler kapsamında her türlü hizmeti vermeye gayret edildiğini belirtti.  Sanayi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Mehmet hakan Morcalı da baca gazı emisyon ve imisyon ile çevre alanında yapılan analizlere ilişkin bilgi vererek çevre mühendisliği alanında faaliyet yürüten firmalarımızla da işbirliği içerisinde olma temennilerini dile getirdi.

Toplantıda katılımcı firma temsilcileri sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili beklentilerini dile getirerek işbirliğinin önemine vurgu yaptılar. ÜSKİM’in bu konuda yaptığı öncülüğün memnuniyet verici olduğunu dile getiren sektör temsilcileri konukseverliğinden dolayı ÜSKİM Yönetimine teşekkür etti.