KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün ÜSKİM Ziyareti-17.02.2018

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden İl Müdürü İhsan Emiralioğlu başkanlığında bir heyet ÜSKİM’i ziyaret etti. 06 Şubat 2018 tarihinde ÜSKİM Toplantı Salonunda gerçekleştirilen programa ÜSKİM Müdürü Doç. Dr. Mustafa Şekkeli, ÜSKİM Yöneticileri Doç. Dr. Akif Hakan Kurt, Yrd. Doç. Dr. Alaaddin Gündeş, Yrd. Doç. Dr. Gökhan Ceyhan, Yrd. Doç. Dr. İbrahim Karteri ve Yrd. Doç. Dr. Mehmet Hakan Morcalı ile Mühendislik Mimarlık Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kenan Sinan Dayısoylu katıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden gelen heyette ise İl Müdürü İhsan Emiralioğlu ile birlikte İl Müdür Yardımcıları Abdulkadir Aslan, Mustafa Bozkurt, İlçe Müdürleri Muhammet Korlaelçi ve Şeref Yurdagül, Şube Müdürleri Salih İnan, Orhan Bülbül, İbrahim Kargı, Cihan Eroğul, , Sadık Yılmaz Güllü ve Mikdat Kasal yer aldı.

Toplantıda ÜSKİM’in 2009 yılında DPT desteği ile yaklaşık 10 Milyon TL’lik bir yatırımla kurulduğunu dile getiren ÜSKİM Müdürü Doç. Dr. Mustafa Şekkeli, başlangıçta akademisyenlere hizmet veren birimin sanayiye ve kamuya açılma gerekliliğinden hareketle sanayi-kamu işbirliğine yönelik adımlar atıldığına vurgu yaptı. Özel sektör mantığıyla devlet işleyişini daha dinamik bir yapıya taşıma anlayışıyla yola çıkıldığını kaydeden Doç. Dr. Şekkeli bölgenin en büyük laboratuvarlarından biri olduklarını dile getirerek sanayi ve sektör buluşmalarıyla talep ve beklentileri aldıklarını ifade etti. Kahramanmaraş’ın ve bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet vermeyi amaçladıklarını ifade eden Şekkeli, gıda, tarım ve hayvancılık alanlarının da önemsendiğinin altını çizdi.

ÜSKİM’in davetinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Emiralioğlu çalışma alanlarında yapılabilecek iş birliklerine açık olduklarını ifade etti. Tarım ve gıda alanında inovasyonun gerekli olduğunu dile getiren Emiralioğlu yapılan çalışmaların sahaya aktarılmasında gerekli desteğin verileceğini belirtti. “Bu toplantı önemli bir farkındalık oluşturuyor. İhtiyaçlarımızı ve beklentilerimizi ÜSKİM’le paylaşacağız ve iş birliklerini sağlayacağız” diyen İl Müdürü Emiralioğlu katılımcılara teşekkür etti.

Toplantıda projeler geliştirilmesi ve işbirliklerinin artırılması yönünde değerlendirmelerde bulunuldu. Üniversitede gıda, tarım ve hayvancılık alanında yapılan bilimsel yayınlarla ilgili görüşme ve ortak çalışmalar yapılması hususunda görüş birliğine varıldı.