KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

ÜSKİM-Sanayi Buluşmaları Devam Ediyor-16.02.2018

Üniversite-Sanayi-Kamu işbirliği kapsamında organizasyonlarını yoğunlaştıran ÜSKİM Yönetimi sektör buluşmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda 08 Şubat 2018 tarihinde ÜSKİM Toplantı Salonunda Karboy Nevres Tekstil yöneticilerinden Mehmet Ongun ile bir görüşme gerçekleştirildi. Toplantıya ÜSKİM Müdürü Doç. Dr. Mustafa Şekkeli, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Nesih Tanrıverdi, KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Bakan, Naciye Okay Helvacı, ÜSKİM yöneticileri Yrd. Doç. Dr. Alaaddin Gündeş, Yrd. Doç. Dr. İbrahim Karteri ve Yrd. Doç. Dr. Mehmet Hakan Morcalı katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan ÜSKİM Müdürü Doç. Dr. Mustafa Şekkeli üniversite-sanayi işbirliğinin önemini belirterek başladığı konuşmasında ÜSKİM’in sanayinin ve kamunun ihtiyaç ve beklentilerine cevap verebilecek tarzda bir yönetim anlayışıyla hareket ettiğini ifade etti. Ar-ge merkezlerinin önemine de dikkat çeken Doç. Dr. Şekkeli, ar-ge merkezlerinin sürdürülebilirliğin de bir sonucu olduğunu vurguladı. Toplantıların amacının firmaların ihtiyaç ve beklentileri ışığında çıktılar üretmesi olduğunu dile getiren Şekkeli, bu bağlamda önemli kazanımlar sağlandığının altını çizdi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Nesih Tanrıverdi bu toplantıların karşılıklı işbirliği ve anlayış geliştirme ve buradan sektörel sorunlara çözüm sağlama gibi bir amaca hizmet ettiğini ifade ederek katılımcılara teşekkür etti. Prof. Dr. İsmail Bakan ise nitelikli ürünün üniversite-sanayi işbirliğini güçlendirdiğini ifade ederek firmaların nitelikli ürün ve yenilikçilik anlayışıyla ayakta kalmasının mümkün olduğunu ifade etti. Üniversitenin yenilikleri doğası gereği daha yakından ve hızlı takip ettiğini ifade eden Bakan, burada oluşan birikimin sanayiye yansıması gerektiğinin altını çizdi.
Toplantıda taraflar arasında yapılan değerlendirmeler, soru-cevap eşliğinde gerçekleştirilen görüş alışverişi sonrası işletmecilik ve teknik alanda daha sonra görüşme yapılması kararlaştırılan çıktılar sağlandı.