KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

İş’te Kadın 8 Etkinliği ÜSKİM Konferans Salonunda Gerçekleştirildi-20.03.2018

KSÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, KSU IEEE Öğrenci Topluluğu, Teknokent ve ÜSKİM işbirliğiyle 15 Mart 2018’de ÜSKİM Konferans Salonunda İş’te Kadın 8 etkinliği gerçekleştirildi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe ÜSKİM Müdürü Doç. Dr. Mustafa Şekkeli ile Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yasemin Korkmaz ve çok sayıda öğrenci katıldı. Etkinliğe; Atlas Giyim Yönetim Kurulu Üyesi ve Üretim Koordinatörü Ayşegül Kısakürek Dinçer, Anne Meclisi Derneği Başkanı Oya Kalender ve Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Kahramanmaraş Öğrenim Birimi Yöneticisi Sema Altıntaş konuşmacı olarak katıldılar.

Programın açılış konuşmasını yapan Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yasemin Korkmaz, yeni dünya düzeninde herkesin risk alması ve üretime katkıda bulunması gerektiğini ifade ederek kadın ve erkeklerin birlikte çok iyi çalışabileceklerini ve önemli çıktılar ortaya konabileceğini belirtti. Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanı Korkmaz’ın açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Atlas Giyim Yönetim Kurulu Üyesi ve Üretim Koordinatörü Ayşegül Kısakürek Dinçer iş yaşamına başladığı süreç ve karşılaştığı zorluklar hakkında bilgiler verdi. Babasının eğitimini tamamlamasını ön şart olarak önüne koyduğunu kaydeden Dinçer, iş disiplini, üretim sürecinde yer alma ve başarıyı sağlayan etkenler hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Anne Meclisi Derneği Başkanı Oya Kalender ise marka iletişimi ve yönetimi alanında çalıştığını ve 15 yıldır iş yaşamında olduğunu ifade ederek yürüttükleri faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Anne Meclisi Derneği aracılığıyla sivil toplum faaliyeti yaptıklarını kaydeden Kalender en büyük yardımın insana katkı olduğunu belirterek STK’ların Ülkemiz için önemine işaret etti. Öğrencilere hitaben “her gün küçücük te olsa kendinize bir şeyler katın” diyen Kalender iş yaşamında; özgüven, ahlak, istikrar, risk yönetimi ve zaman yönetimi başlıkları altında bir sunum gerçekleştirdi.

TEGV Kahramanmaraş Öğrenim Birimi Yöneticisi Sema Altıntaş vakfın çalışmalarını içeren bir video sunumun ardından Kahramanmaraş’ta ve ulusal düzeyde yapılanlara ilişkin bilgileri katılımcılarla paylaştı. Dünyanın en zevkli işlerinden birini yaptığını dile getiren Altıntaş çocuklarla karşılıklı bir öğrenme süreci yaşadıklarını ifade etti. Hayata STK’larla dokunmak gerektiğinin altını çizen Altıntaş öğrencilere sivil toplum faaliyetlerine katılmaları tavsiyesinde bulundu.

ÜSKİM’in çok önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptığını belirten ÜSKİM Müdürü Doç. Dr. Mustafa Şekkeli, iş yaşamına hazırlanan öğrencilere soru-cevap imkânı da olan bir program gerçekleştirildiğini ifade ederek etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçenleri kutladı. Öğrencilere geleceklerini kurmada hayati bilgiler veren model insanlarla buluşma olanağı sunulduğunu kaydeden Doç. Dr. Şekkeli sunumlarıyla tecrübelerini aktaran konuşmacılara teşekkür etti.