KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

ÜSKİM-Sanayi Buluşmaları: KM Kahramanmaraş Metal-22.03.2018

Üniversite-Sanayi buluşmalarını devam ettiren Merkezimiz 21 Mart 2018 tarihinde ÜSKİM Toplantı Salonunda KM Kahramanmaraş Metal A.Ş.’yi konuk etti. ÜSKİM Müdürü Doç. Dr. Mustafa Şekkeli, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Nesih Tanrıverdi, KM Kahramanmaraş Metal yetkilileri Onur Çakmak ve Bekir Güzelgörür’ün yanı sıra ÜSKİM Yöneticileri Dr.Öğr.Üy. Alaaddin Gündeş, Dr.Öğr.Üy.Gökhan Ceyhan, Dr.Öğr.Üy.İbrahim Karteri ve KSÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğretim üyeleri Dr.Öğr.Üy.Muharrem İmal, Dr.Öğr.Üy.Mehmet Ermurat, Dr.Öğr.Üy.Fatih Keçecioğlu ve Öğr.Gör.Ahmet Gani katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ÜSKİM Müdürü Doç. Dr. Mustafa Şekkeli KÜSİ çalışmaları kapsamında çok sayıda ziyaret gerçekleştirdiklerini belirterek bu ziyaretler dolayısıyla önemli görüş alışverişinde bulunduklarını ifade etti. ÜSKİM’in insan kaynakları itibariyle çok önemli bir potansiyeli barındırdığını ifade eden Doç. Dr. Şekkeli bu potansiyelden sanayicinin en iyi şekilde yararlanmalarını istediklerini vurguladı. Katma değeri yüksek ürünler üretilebilmesi ve otomasyon alanlarında bu toplantının da önemli çıktılar sağlamasını dileyen Doç. Dr. Şekkeli katılımcılara teşekkür etti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji il Müdürü Nesih Tanrıverdi ÜSKİM’le sanayi arasında uzun süreli işbirliğine dayalı çalışma yürütülmesi gerektiğini ifade ederek bu bağlamda üniversiteden somut bir talep varsa bunun üzerinden yapılacak görüş alışverişinin anlamlı çıktılar sağlayabileceğini ifade etti. Üniversitedeki bilgi ortamının sanayiye katacağı önemli bir birikim alanı olduğunu kaydeden Tanrıverdi sanayiciden bu potansiyelden yararlanması gerektiğinin altını çizdi.

KM Kahramanmaraş Metal A.Ş. hakkında bilgiler veren Onur Çakmak kapasite artışından ziyade kendileri açısından yeni teknolojilerle üretim yapmanın tercih sebebi olduğunu ifade etti. Başta katma değeri yüksek ürünler üretme hususunda olmak üzere çalışma alanları kapsamında ÜSKİM’le çalışmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade eden Çakmak toplantıdan dolayı katılımcılara teşekkür etti.

           Çalışma alanları ile ilgili görüş alışverişinde bulunulan toplantı KM Kahramanmaraş Metal A.Ş.’de bir ziyaret gerçekleştirilmesi kararlaştırılarak sona erdi.