KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

ÜSKİM-Sanayi Buluşmaları: KM Kahramanmaraş Metal Ziyaret Edildi-05.04.2018

ÜSKİM-Sanayi buluşmaları kapsamında yapılan etkinlikler karşılıklı ziyaret ve toplantılarla devam ediyor. 21 Mart 2018’de ÜSKİM’de KM Kahramanmaraş Metal yetkilileriyle yapılan toplantıda işyeri ziyareti için alınan karar doğrultusunda 4 Nisan 2018 tarihinde KM Kahramanmaraş Metal ziyaret edildi. Merkez Müdürümüz Doç. Dr. Mustafa Şekkeli ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü adına Mühendis N. Olcay Helvacı, ÜSKİM yöneticileri Dr.Öğr.Üyesi Alaaddin Gündeş, Dr.Öğr.Üyesi İbrahim Karteri, Dr.Öğr.Üyesi Mehmet Hakan Morcalı, Dr.Öğr.Üyesi Gökhan Ceyhan Üniversitemiz Makine Mühendisliği bölümünden öğretim üye ve elemanlarından Dr.Öğr.Üyesi Muharrem İmal, Dr.Öğr.Üyesi Mehmet Ermurat, Arş.Gör. Muhammed Enes Gebel ve Arş.Gör. Semih Korkmaz, Üniversitemiz Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden öğretim üyemiz Dr.Öğr.Üyesi Erdal Kılıç ile birlikte KM Kahramanmaraş Metal üretim tesisi gezildi.

KM Kahramanmaraş Metal işletme ziyareti kapsamında üretim aşamaları ve otomasyon sistemi çerçevesinde incelemelerde bulunan heyetimiz ile şirket yetkilisi Onur Çakmak arasında yapılabilecek çalışmalar, Tübitak projeleri vb. konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Çin menşeili bir firmadan iki yetkilinin de katıldığı programda toplantılar kapsamında görüşülen konuların uygulamaya geçirilmesi ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

ÜSKİM Müdürü Doç. Dr. Mustafa Şekkeli, üniversite-sanayi buluşmalarının tek yönlü bir etkinlik olmadığını ÜSKİM’de sanayici ve akademisyenleri bir araya getirerek oluşturulan karşılıklı anlayış ve işbirliğinin uygulama alanlarında yapılan ziyaretlerle sanayiye de yansıtıldığını ifade ederek yapılan çalışmaların olumlu çıktılara dönüştüğünü belirtti. ÜSKİM olarak üniversite-sanayi buluşmalarında üniversite kanadını temsilen sanayicilerin ihtiyaç ve beklentilerine cevap verebilecek bir organizasyonu sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Doç. Dr. Şekkeli ortaya çıkan tablonun memnuniyet verici bir aşamaya geldiğine dikkat çekti. Bu organizasyonların paydaşları olan sanayicilere, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlük temsilcilerine ve ÜSKİM personeline teşekkür eden Şekkeli üniversite-sanayi-kamu buluşmalarının tüm hızıyla sürdürüleceğini belirtti.