KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Rektörümüz Prof Dr. Niyazi CAN ve Hayırsever İşadamı İsmail Kurtul’un Fakültemizi Ziyareti-11.10.2018

Rektörümüz Prof. Dr. Niyazi CAN ve Üniversitemize yakışır bir binayı yaptıran Değerli Büyüğümüz, Hayırsever İşadamı İsmail Kurtul ve oğlu Abdulkadir Kurtul Fakültemizi Ziyaret ettiler.

Fakülte içerisinde bir dizi incelemelerde bulunan Sayın Rektörümüz Niyazi Can ve Hayırsever İşadamı İsmail Kurtul Dekanlık Makamında Sayın Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Akif Özdoğan ve Öğretim elemanları ile bir süre sohbet ettiler. Dekanımız ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, memleketin temel ihtiyacının eğitimin kalitesinin artırılması olduğunu, insana yapılan yatırımın ülkenin geleceğine yapılan yatırım olduğunu vurguladı. Kaliteli bir ortamda  öğrencilerin de başarı oranlarının yükseldiğini söyleyen Özdoğan, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde devletimizin en büyük bütçesi eğitim ve öğretime ayrılıyor. Hayırsever İşadamı İsmail Kurtul’da devreye girerek eğitim hamlesine önemli destek verdiler. Kurtul ailesi Üniversitemizde bir eğitim yatırımı yaparak eğitime katkı sağladı" dedi.

Rektörümüz ve beraberindeki heyetle sınıflarda ders yapan öğrencilerle bir araya geldiler. Öğrencilerimiz hayırsever işadamı İsmail Kurtul ve oğlu Abdulkadir Kurtul’a böyle güzel bir binayı fakültemize kazandırdıkları için teşekkür ettiler.

 Fakülte olarak Hayırsever işadamı İsmail Kurtul’u hoş sohbeti ve nezaketi ile ağırlamaktan mutluluk duyduk. Ziyaretlerinden dolayı Sayın Rektörümüze ve İşadamı İsmail Kurtul ve oğlu Abdulkadir Kurtul’a teşekkür ediyoruz.