KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

KSÜ Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi Yeni Kayıt Yaptıran Öğrencilere Tanıtıldı-11.10.2018

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) Birimi üniversiteye yeni başlayan öğrencilere uyum eğitimleri kapsamında üniversitemiz psikologları tarafından tanıtıldı.

KSÜ PDR Biriminde görevli psikologlar Mehmet Yiğit, Hüseyin Mesut Mercan ve Emine Şeyma Çiftçi Avşar Yerleşkesi içerisinde eğitim veren Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Orman Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Yabancı Diller Yüksekokulunda yapılan uyum eğitimlerinde öğrencilerle bir araya gelerek PDR biriminde yürütülen çalışmalara ilişkin bilgilendirme ve tanıtım sunumu gerçekleştirdiler. PDR Birim psikologları yıl içerisinde diğer yerleşkelerdeki öğrencilerle de bir araya gelerek tanıtım çalışmalarını sürdürecekler.

Uyum eğitimi kapsamında üniversiteye yeni başlayan öğrencilere lise ve üniversite arasındaki farklar ve karşılaşabilecekleri sorunlar, farklı şehirlerden gelen öğrencilerimizin yaşayabileceği sorunlar hakkında bilgiler verildi. Ruh sağlığı hakkında genel bilgiler verilerek, öğrencilerin hangi durumlarda psikologlara başvurabilecekleri, psikolojik rahatsızlıklara ilişkin yanlış inançlar, psikoloğa ihtiyaç duyan kişiyle psikolog arasındaki görülmeyen duvarlardan biri olan etiketlenme kaygısı, gizlilik ilkesinin psikologların en önemli etik kurallarından biri olduğu hakkında bilgiler verildi.

Sağlık Kültür Daire Başkanlığı bünyesinde yer alan PDR Birimi Pazartesi ve Salı günleri öğrenci ve personellere ruhsal destek hizmeti veriyor. PDR Birimi ile 0 344 300 12 28 numaralı telefon veya psikolog@ksü.edu.tr e-posta adresi aracılığıyla iletişim kurulabilir.