KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

ÜSKİM’de Metal-Mutfak Eşyası Ar-Ge ve test Merkezi Projesi Tanıtım Toplantısı Düzenlendi-24.10.2018

KSÜ Üniversite-Sanayi-Kamu İşbirliği Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜSKİM) tarafından Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren metal mutfak eşyası sektör temsilcilerine yönelik bir proje tanıtım etkinliği gerçekleştirildi. 23 Ekim 2018 tarihinde KSÜ Avşar Yerleşkesi Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, ÜSKİM Müdürü Doç. Dr. Mustafa Şekkeli ve ÜSKİM Yöneticileri ile sektörde faaliyet yürüten çok sayıda firma temsilcisi katıldı.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can üniversite hakkında genel bilgileri ve yürütülen proje ve çalışmaları katılımcılarla paylaştı. Yönetime gelindiği günden itibaren yapılacakların şehirle paylaşılacağını ve işbirliklerinin geliştirileceğini kaydeden Prof. Dr. Can bu doğrultuda da paydaşlarla bir araya gelindiğini belirtti. Bugün yapılan etkinliğinde bu anlamda böyle bir etkinlik olduğunu ve ÜSKİM’de kurulacak olan Metal-Mutfak Eşyası Ar-Ge ve Test Merkezi ile ilgili hazırlanan proje kapsamında sektör temsilcilerinin bilgilendirileceğini ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunulacağını ifade eden Can tüm katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür etti.

Rektör Can’ın ardından kürsüye gelen ÜSKİM Genel Koordinatörü Dr. Öğr.Üyesi Gökhan Ceyhan ÜSKİM hakkında genel bilgileri içeren sunumunun ardından Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA)’nın desteğiyle hayata geçirilecek olan Metal-Mutfak Eşyası Ar-Ge ve Test Merkezi hakkında bilgiler verdi. Neden böyle bir projeye ihtiyaç duyulduğu, projenin hayata geçirilmesiyle sektöre yapılacak katkılar ve sunulacak hizmetler hakkında bilgiler veren Ceyhan en önemli katkı olarak sektörde maliyet ve zaman açısından sorun teşkil eden test ve analizlerin burada yapılmasıyla çok önemli bir kazanım sağlanacağını belirtti.

Soru-cevaplarla devam eden programda ÜSKİM Müdür Yardımcısı Dr.Öğr.Üyesi Alaaddin Gündeş de 3D Modelleme Merkezi ve yapılan faaliyetlere ilişkin bilgiler verdi.

ÜSKİM’in mevcut kapasitenin kullanımına ek olarak yeni projelerle üniversite-sanayi işbirliğine katkı sunmaya devam ettiğini ifade eden ÜSKİM Müdürü Doç. Dr. Mustafa Şekkeli projede emeği geçen herkese teşekkür etti.