KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

KSÜKAM, Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Kapsamında Etkinlik Düzenledi-28.11.2018

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (KSÜKAM) tarafından "25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü"  kapsamında kısa film gösterimi etkinliği düzenlendi.

 

KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Niyazi Can yaptı. Kadının kültürümüzdeki ve toplumumuzdaki yerine ve önemine dikkat çeken Rektör Can, kadının anne rolüyle toplumun gelişim ve ilerlemesini sağlayan en önemli unsur olduğunu ifade etti.

 

Şiddetin her türlüsünü kınayan Rektör Can, yaratılmışların en şereflisi olan insanın ve insanı yetiştiren kadınların saygıya değer olduğunu belirtti. Dinimiz ve medeniyetimizin kadına verdiği öneme ilişkin hadis ve atasözlerini paylaşan Rektör Can, şiddete başvurmanın kişisel olarak az gelişmişliğin göstergesi olduğunun altını çizdi.

 

KSÜKAM Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Yekta Gezginç de kısa bir selamlama konuşması yaparak, 25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü münasebetiyle kadına yönelik şiddetin her türlüsünü kınadı.

 

Açılış konuşmalarının ardından “Şiddetsiz Şiddet”, “Bizim Ailede Olmaz” ve “Kadına Şiddete Hayır” isimli kısa filmlerin gösterimi gerçekleştirildi.