KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Girişimci Kadınlar KSÜ’DE-25.04.2019

GİRİŞİMCİ KADINLAR KSÜ’DE

26 Nisan 2019 tarihinde saat 13.30’da Avşar Kampüsü Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilecek olan “Girişimci Kadınlar KSÜ’de” etkinliği hakkında KSÜ Rektörü Prof.Dr. Niyazi CAN bir değerlendirmede bulunarak şunları söyledi:

“21. yüzyılda hayatın birçok alanında kadınlarımızın etkisi giderek artmaktadır. İş dünyasında da girişimci kadınlarımızın sayısı her geçen gün artış göstermekte, kurdukları işletmelerin başarı trendleri yükselmektedir. Girişimci Kadınlar KSÜ’de etkinliği, ülkemizde ve dünyada kadın girişimciliğinin artan bu önemine vurgu yapmak, öğrencilerimizin başarılı iş kadınlarının bilgi, birikim ve tecrübelerinden faydalanması amacını taşımaktadır. Bu etkinliğin, öğrencilerimizin başarılı girişimci kadınların farklı bakış açılarını görebilmeleri, kendi bakış açılarıyla sentezlemeleri ve geleceğin başarılı iş insanları arasına kendi adlarını da yazdırabilmeleri için ilk adımları attıkları bir etkinlik olmasını diliyorum.”

Kariyer ve Girişimcilik Merkezi Müdürü ve Kariyer, Girişimcilik ve İnovasyon Öğrenci Topluluğu Akademik Danışmanı Doç.Dr. Ali Haluk Pınar ise etkinliğe ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı:

“Merkezimiz ve topluluğumuzun Stratejik Araştırmalar Merkezi ile ortaklaşa düzenlediği Girişimci Kadınlar KSÜ’de etkinliğine Simay Özlü Diniz (Midas Otel ve Zeynel Pastaneleri İşletmecisi), Evrim Milaslı (Fotoğraf Stüdyosu İşletmecisi ve Yazar), Fatma Zehra Aslantaş (Mimar ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi), Ayça Öksüz (Bankacı ve “Atölye Zeytin” Organizatörü) ve Yasemin Kırıcı (@lezzetimaras ekibi kurucusu) konuşmacı olarak katılacaklar. Etkinlikte, Üniversitemiz Stratejik Araştırmalar Merkezi Müdürü Doç.Dr. Burcu Erşahan moderatör olarak yer alacak. Bu etkinlikle, kadın girişimciliğinin artan rolü ve önemi hakkında öğrencilerimiz için farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Bütün öğrencilerimizi Girişimci Kadınlar KSÜ’de etkinliğimize bekliyoruz.”