KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Baharın Coşkusunu Kampüse Taşıyan KSÜ Bahar Şenliği 10 Bin Kişinin Katıldığı ‘Aydilge’ Konseriyle Son Buldu-02.05.2019

29-30 Nisan 2019 tarihlerinde 2 gün boyunca çeşitli etkinliklerin yer aldığı Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Bahar Şenlikleri açılış programıyla başladı.

KSÜ Avşar Yerleşkesi şenlik alanında gerçekleştiren açılış programı kapsamında üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can bir konuşma yaptı. Üniversite yönetimi olarak göreve geldikleri ilk günden itibaren öğrenci odaklı bir yönetim anlayışı benimsediklerini ifade eden Rektör Can, “Öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda yaklaşık 3 ay süren yoğun hazırlık sürecinin ardından Bahar Şenliği programını hayata geçirdik. Öğrencilerimizi stresli ders ve sınav ortamından birkaç günde olsa uzaklaştıracak dolu dolu bir etkinlik programı hazırladık.” diye konuştu.

“Üniversite olarak yalnızca eğitim, bilim, teknoloji ve araştırma faaliyetleri yürütmüyoruz. Kültürümüzün, sanatımızın ve medeniyetimizin doğru şekilde tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması yönünde de çaba sarf ediyoruz.” diyen Rektör Can, “Bu etkinlik içerdiği kültür ve sanat öğeleriyle, yöresel ve ulusal dansları, farklı türleri barındıran konserleriyle, farklı ülkelerden gelen öğrencilerin karşılıklı kültür alışverişiyle, önemli bir kültür organizasyonudur. Bu kapsamlı etkinliğe katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Güzel Sanatlar Öğrenci Topluluğu tarafından Türk halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi.

Rektör Can ve protokol üyeleri şenlikler kapsamında Güzel Sanatlar Bölümü tarafından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi fuaye alanında öğrenci resim ve fotoğraflarından oluşan karma serginin açılışını gerçekleştirdiler.

Gün boyu süren etkinlikler kapsamında sanat atölyesi çalışmaları, geleneksel oyun aktiviteleri, öğrenci gruplarının konserleri, şiir ve stant-up yarışmaları ile halk dansları gösterileri yer aldı.

Bahar Şenlikleri 30 Nisan Salı günü düzenlenen sergiler, tiyatro gösterileri, yarışmalar, uçurtma şenliği gibi çok sayıda etkinlikle devam etti.

KSÜ Bahar Şenliği gün sonunda yaklaşık 10 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen ‘Aydilge’ konseriyle son buldu. Son dönemin en beğenilen sesleri arasında yer alan ‘Aydilge’ final sınavları öncesinde öğrencilere müzik şöleni sundu.

Bir birinden güzel parçaların seslendirildiği konserin anısına Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can ‘Aydilge’ye ve ekibine teşekkür ederek Kahramanmaraş’a özgü oyma ceviz sandık ve çeşitli hediyeler takdim etti. Öğrencilere seslenen ve coşkularına ortak olan Rektör Can, bu coşku ve motivasyonun final sınavlarına da olumlu yansımasını beklediğini söyledi.