KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Üniversitemiz Rektörü Can, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Teşrifleriyle Düzenlenen TİM 26. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Törenine Katıldı -17.06.2019

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Hilton İstanbul Bomonti Otel’de düzenlenen Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 26. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisinin 26. Genel Kurulu’nun hayırlı olmasını dileyerek, ihracatın şampiyonları olarak ödül alan, firma ve iş insanlarını tebrik etti. Erdoğan güçlü Türkiye, güçlü ekonomi, güçlü ihracat, güçlü insan kaynağı, güçlü altyapı ve ihracat ekosistemi olarak ifade edilen 5G vizyonu ile yürütülen çalışmalarla daima ihracatçıların yanında olduğunu ve olmayı sürdüreceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle de birer konuşma gerçekleştirdiler.

Programa; Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turanlı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da yer aldılar.

Türkiye'de 2018 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 firmaya ödülleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verildi. Törende ayrıca 27 farklı ihracatçı sektörden en fazla ihracat yapan firma da ödüle layık görüldü.