KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

KSÜ Adıyaman’da Okul Müdürleri ve Rehber Öğretmenlerle Bir Araya Geldi-06.07.2019

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle tanıtım etkinlikleri kapsamında okul müdürleri ve rehber öğretmenlere yönelik bir sunum gerçekleştirildi.

Adıyaman Halk Eğitim Merkezinde 04 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş ile Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ünsal da katıldı.

Toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Okumuş, üniversitenin istatistiki bilgilerini katılımcılarla paylaştı. Üniversitemize yapılan yatay geçiş başvuruları hakkında bilgiler veren Rektör Yardımcısı Okumuş, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında yaklaşık 2 bin 500 öğrencinin yatay geçiş başvurusunda bulunduğunu belirterek çeşitli nedenlerle gittikleri yerlerden öğrencilerin tekrar yaşadıkları şehirlere ya da yakınlarına gelmeye çalıştıklarını ifade etti. Öğrencilerin tercihlerinin bu anlamda bulundukları şehir öncelikli olmak üzere bölge üniversitelerine yönlendirilmesinin öğrencilerin faydasına olacağına dikkat çeken Okumuş, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi olarak Adıyaman’da yaşayan öğrencilere üniversite olanakları ve huzurlu ve güvenli kent ortamıyla ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

Yapılan sunumun ardından soru-cevap bölümüne geçilerek öğretmenler ve okul yöneticileri tarafından sorular cevaplandırıldı. Görüş ve önerilerle sunum sona erdi.

Okul müdürleri ve rehber öğretmenlere yönelik sunumun ardından KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş ile Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ünsal, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz’ü makamında ziyaret etti. Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Alagöz devlet üniversitelerinin tanıtım yapmasının öğrenciler açısından önemli olduğunu ifade ederek KSÜ yönetimini tebrik ettiğini ifade etti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Okumuş da yapılan iş birliğini önemsediklerini kaydederek verdikleri destekten dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Alagöz’e teşekkür etti.