KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Rektör Can, Pazarcık Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Dağlı ve KTOGD Başkanı Büyükdereli’yi Rektörlük Makamında Kabul Etti-03.01.2020

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Pazarcık Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Dağlı ve Kültür Turizm Otelciler ve Gastronomi Derneği (KTOGD) Başkanı Gökhan Büyükdereli’yi Rektörlük Makamında kabul ederek bir süre görüştü.

Üniversite gençlerine yönelik spor faaliyetleri ve Pazarcık Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile yürütülebilecek ortak çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulunulan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Can, üniversite olarak gençlere yönelik atılan her adımın destekçisi olacaklarını söyledi.

KTOGD faaliyetlerine ilişkin Rektör Can’ı bilgilendiren Başkan Büyükdereli ise Kahramanmaraş’ın kültürünü ve gastronomisini tanıtmayı amaçladıklarını ifade etti.

Kahramanmaraş’ın sahip olduğu kültürel değerlerin ve eşsiz lezzetleri barındıran Kahramanmaraş mutfağı dünyaya tanıtan KTOGD Başkanı Büyükdereli ve dernek üyelerine teşekkür eden üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, ziyaretin anısına Pazarcık Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Dağlı ve KTOGD Başkanı Gökhan Büyükdereli’ye Kahramanmaraş geleneksel el sanatlarının en güzel örneklerinden biri olan oyma ceviz sandık hediye etti.