KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Rektör Can, Milli Mücadelenin 100. Yılı Münasebetiyle Gerçekleştirilen Fotoğraf Sergisi Açılışına Katıldı-04.02.2020

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Milli Mücadelenin 100. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursları (KAMEK) fotoğrafçılık kursuna katılanların çektiği fotoğrafların yer aldığı sergi açılışına katıldı.

KAMEK bünyesinde 3 ay fotoğrafçılık kursuna katılan 20 kursiyerin eğitimler boyunca çektikleri fotoğraflardan oluşan sergi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mahmut Toğuz, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve kursiyerlerin katılımı ile Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde açıldı.

Serginin açılışında kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mahmut Toğuz: “KAMEK bünyesinde fotoğrafçılık kursuna katılan kardeşlerimizin çektikleri fotoğraflardan oluşan sergiyi açıyoruz. İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen bu serginin açılmasına vesile olan ve emek veren tüm kursiyerlerimizi ve ilgili birimlerimizi kutluyorum” dedi.

Sergiye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Niyazi Can ise Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi olarak Milli Mücadelenin 100. Yılı kutlamaları kapsamında yıl boyunca konferans, sempozyum, sergi, konser gibi çok sayıda etkinliğe imza attıklarını ifade etti.

Kahramanmaraş’ın güzelliklerini fotoğraf karelerine yansıtan sergiye emek veren herkese teşekkür eden Rektör Can, “Sanatçılarımızın yoğun emekleriyle ortaya koyduğu fotoğraf sergisi, aynı zamanda bir kültür hizmeti olarak Milli Mücadelenin 100.Yılı faaliyetleri arasında yer almıştır. Emeği geçen herkesi kutluyor ve tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Kahramanmaraş’ın çeşitli bölgelerinin ve doğal güzelliklerinin fotoğraflarının yer aldığı 100 eserden oluşan sergi, 4 Şubat 2020 Salı gününe kadar açık kalacak.