KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

KSÜ Yönetim ve Personeli, Bayramlaşma Töreninde Bir Araya Geldi-04.08.2020

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma töreninde, üniversite yönetimi ile akademik ve idari personel bir araya geldi.

Rektörlük kamelya alanında gerçekleştirilen bayramlaşma töreni, İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Arif Yücel tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Kur’an tilavetinin ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, akademik ve idari personelin sosyal mesafe ve maske kurallarına uyarak katıldığı törende yaptığı konuşmada Kurban Bayramının salgın nedeniyle hüzünlü ve buruk geçtiğini belirtti.

Rektör Can, KSÜ ailesinin Kurban Bayramı’nı kutlayarak bayramın milletimize ve tüm İslam âlemine barış, esenlik ve sağlıklı günler getirmesi temennisinde bulundu.

Tercih günlerinin başladığına da dikkat çeken Rektör Can, “Üniversitemizin başarılarını ve birimlerimizde gerçekleşen pozitif gelişmeleri, ulaşabildiğimiz bütün öğrenci ve velilerle paylaşmalıyız. Yapılacak doğru rehberlik ile daha başarılı öğrencilerin üniversitemizi tercih etmesi konusunda bütün personelimizin özveriyle üzerine düşen görevi yerine getirdiğine inanıyorum. ” diye konuştu.

Bayramlaşma merasimine KSÜ Rektörü Can’ın yanı sıra KSÜ Rektör Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri ile akademik ve idari personel katıldı.