KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Rektör Can’dan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Okay’a “Kamu Külliyesi” Ziyareti-07.08.2020

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Dulkadiroğlu Kamu Külliyesinin açılışı münasebetiyle Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’ı ziyaret etti.


Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Zekeriya Pak, Prof. Dr. Kadir Saltalı, Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş ve Genel Sekreter Doç Dr. Fatih Tiyek’in de Rektör Can’a eşlik ettiği ziyarette Başkan Okay’la kurumlar arası ikili ilişkiler üzerine istişarelerde bulunuldu.

 

Rektör Can, Dulkadiroğlu Belediyesinin yeni yapılan Kamu Külliyesinde Kahramanmaraş’a önemli hizmetler yapacağına inandıklarını ifade ederek Başkan Okay’a “hayırlı olsun” dileklerini iletti.

 

Ziyaretle ilgili ”Üniversite yönetimi olarak ilk günden itibaren tüm kurum ve kuruluşlarla etkili işbirliği, bilgi alışverişi ve paylaşım içerisinde, birlikte neticeye götüren kararlar alıyoruz”.diyen Rektör Can, “Bu ziyaret vesilesiyle Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay Bey ile de çok faydalı bir görüşme gerçekleştirdik. Üniversitemizin Gaffarlı ve Karacasu sınırlarında bulunan arazilerinin en verimli şekilde kullanılmasıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunduk.”şeklinde konuştu.

 

KSÜ ile ilişkilerinin güçlü bir şekilde sürmesi temennilerini aktaran Belediye Başkanı Okay ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken Rektör Can da misafirperverliğinden ötürü Başkan Okay’a teşekkür etti.