KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

KSÜ Rektörlük Binasında Deprem Tatbikatı Gerçekleştirildi -22.06.2022

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sivil Savunma Uzmanlığı ile Kahramanmaraş İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından “2022 AFAD Tatbikat Yılı” kapsamında üniversitemiz Rektörlük Binasında Deprem Tatbikatı uygulamalı olarak gerçekleştirildi.

 

Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Zekeriya Pak, Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş, Genel Sekreter Doç. Dr. Fatih Tiyek, AFAD Kahramanmaraş İl Müdürü Aslan Mehmet Coşkun ve Rektörlük personelinin katılımıyla gerçekleştirilen tatbikat, Deprem Anı ve Deprem Sonrası Tahliye Tatbikatı alarmının verilmesiyle başladı.

 

Rektörlük personeline yönelik olası bir depreme karşı bilinçlendirme amacıyla gerçekleştirilen deprem tatbikatında, senaryo gereği deprem anında bina güvenli bir şekilde tahliye edilerek herkes acil toplanma alanında bir araya geldi. Temsili olarak binada mahsur kalan depremzede ‘AFAD Kurtarma Ekipleri’ tarafından sedye ile kurtarıldı.

 

AFAD Kahramanmaraş İl Müdürü Aslan Mehmet Coşkun, acil toplanma alanında Rektörlük personeline deprem esnasında ve sonrasında yapılması gerekenler ve bireysel afet bilincini geliştirmek ve bireyleri afete hazırlamak konuları hakkında bilgiler verdi.