KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

TR63 Bölge Planı (2024-2028) Çalışmaları Kapsamında Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Uzmanları ile Toplantı Gerçekleştirildi-10.08.2022

Ulusal ve bölgesel kalkınma ile ilgili temel stratejilerin ve önceliklerin belirlenmesine yönelik bölge planı çalışmalarının merkezi düzeyde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın, yerel düzeyde ise kalkınma ajansları koordinasyonunda hazırlanacağı hususu 7 Haziran 2022 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 2022/7 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’nde belirtilmiş olup kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları iş birliğinde hazırlanacak olan TR63 Bölge Planı (2024-2028) çalışmaları Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından başlatıldı.

 

Bu doğrultuda DOĞAKA tarafından üniversitemizden Bölge Planı çalışmasında değerlendirilmek üzere bölge, il ve ilçelerimiz ile ilgili sorunlar ve sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bölgesel kalkınmaya katkı sağlayabilecek sektörel/tematik/mekânsal proje ve program önerileri talep edildi.

 

Bu kapsamda KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı başkanlığında üniversitemizde gerçekleştirilen toplantıya Proje Geliştirme, Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ferhan Tümer, Merkez Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Tuğberk Ançel ve DOĞAKA uzmanlarından Serdar Çınar ve Zeynep Budakçılar katıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacağı düşünülen birçok proje konusu teklif edildi ve bu konular üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.