KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

KSÜ, Mevlid-i Nebi Haftası Etkinliklerine Ev Sahipliği Yaptı-05.10.2022

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinlikleri kapsamında Kahramanmaraş İl Müftülüğünce düzenlenen konferans ve ödül törenine ev sahipliği yaptı.

KSÜ Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi Sezai Karakoç Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tolga Yağan, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Müftüsü Mustafa Tekin, kurum amirleri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Program, Müftülük Musiki Korosu’nun seslendirdiği ilahi dinletisi, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetini, Hırvatistan’da düzenlenen 2022 Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında Dünya 2’ncisi olan Kahramanmaraşlı Hafız Mehmet Ali Sarıtürk gerçekleştirdi.

Programın açılış konuşmasını Kahramanmaraş İl Müftüsü Mustafa Tekin yaptı. Konuşmasında Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftasının önemine değinen Tekin, İl Müftülüğünün Kahramanmaraş’taki faaliyetlerine ilişkin bilgiler verdi.

Açılış konuşmasının ardından kürsüye Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç geldi. Kadir Dinç, “Peygamberimiz, Cami ve İrşat” konulu konferans sunumunu gerçekleştirdi.

Konferansın ardından program, ülke genelinde ve il genelinde düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere protokol üyeleri tarafından ödül takdim edilmesiyle son buldu.