KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

“Increase The Capacity of Migrant and Refugees in Agriculture Sector” Başlıklı Projenin İlk Online Toplantısı Gerçekleştirildi-13.01.2023

Üniversitemiz Tarımsal Yayım Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü, Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emine İkikat Tümer’in koordinatörü, Proje Geliştirme, Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü, Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferhan Tümer’in yürütücüsü ve Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Stefan Rathert’in araştırmacısı olduğu “Increase The Capacity of Migrant and Refugees in Agriculture Sector” başlıklı projenin ilk online toplantısı 12.01.2023 tarihinde gerçekleştirildi.

Toplantıya projenin yerel ortakları TENGO ve Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile uluslararası ortakları AMSED (Fransa), IDSL (İspanya), IED (Yunanistan) ve ILA (Hollanda) katılım sağladılar. Toplantıda proje genel hatları ile tanıtıldı. Ayrıca, projede ortakların görev ve sorumluluklarına ve projenin ilk toplantısının Şubat ayında Kahramanmaraş’ta yapılmasına karar verildi.